Příslušenství a bazénová chemie

Nutnou součástí bazénů je jeho příslušenství. Dělíme ho na 2 kategorie:

Nezbytné

Pískový filtr s čerpadlem: Slouží k čištění vody a cirkulaci solárního ohřevu. Voda je potrubím nasávána do filtru přes skimmer a vháněna zpět přes vtokové trysky. Objemu bazénu odpovídá velikost a výkon filtračního zařízení. Filtrační nádoba se plní křemičitým pískem zrnitosti 0,4-0,8mm, dodávaných balení 25kg.
Skimmer - sběrač nečistot: Slouží k nasávání vody do filtrace a zároveň nejhrubší nečistoty (listí apod.) a pro napojení vysavače. Je několik velikostí a tvarů. Dle velikosti bazénu je třeba 1-2ks.
Rozvod vody: Lepené PVC potrubí, hadice, ventily, tvarovky aj. z PVC. Propojuje bazén a filtrací, případě kanalizací. Cena závisí na složitosti a vzdálenosti filtrace od bazénu.
Trysky: Složí k přívodu vody zpět do bazénu (2-4ks dle velikosti bazénu).

Doplňkové

Schodiště kovové: z nerezových trubek a stupaček, počet stupňů dle hloubky bazénu, snadná údržba, nižší cena a možnost demontáže.
Schodiště plastové: Různé tvary, venkovní i vnitřní, pohodlnější přístup do bazénu. Neviditelné součást bazénu.
Podvodní osvětlení: 100W nebo 300W, pro pohodu při večerním koupání. Různé barvy skel, napájení 12V. Nelze namontovat dodatečně.

 

 

 

Ohřev vody: Pro prodloužení sezóny je vhodné používat některé z těchto systémů:

a) Tepelné výměníky pro kombinaci s plynovým průtokovým ohřívačem, ústředního vytápění nebo solární kolektory s vlastní solární kapalinou.

b) Elektrické průtokové ohřívače k zapojení přímo do potrubního rozvodu. Jsou bezúdržbové, poměrně levné, použitelné po celý rok, provoz je ovšem dražší.

c) Solární ohřev pomocí polyetylenových kolektorů černé barvy má sice o něco vyšší pořizovací náklady, ale téměř nulové výdaje na provoz. Kolektory protéká přímo bazénová vody, jejíž teplota je poměrně nízká a uvnitř kolektorů se tedy neusazuje vodní kámen. Odolné vůči UV záření, chlóru a jiných chemikáliím používaných v bazénu. Doporučujeme min. 0,5-0,6m2 kolektorů na 1m2 plochy vodní hladiny.

POZNÁMKA: Pokud jste do budoucna ohřev vody zcela nevyloučili, doporučujeme Vám nechat si vyvést z filtrace 2 kulové ventily pro napojení kolektorů a pro použití jakéhokoliv systému ohřevu i montáž dnové výpusti a dvoucestným ventilem pro nasávání chladnější vody ze dna bazénu.

Předbazének: Slouží k očistě nohou před vstupem do bazénu, případě celého těla, je-li osazen sprchou. Vhodné napojit na kanalizaci či trativod.

 

Protiproudé zřízení: I v malém bazénu umožní plavání. Výkonné oběhové čerpadlo vytvářející proud vody je ovládán pneuspínačem přímo z bazénu. Výběr z několika výkonostních variant. Je možné rozložit investici do dvou kroků, prvně zabudovat do stěny bazénu, tzv. předmontážní sadu a dražší část - čerpadlo s motorem zakoupit později.

Bezchlórová úpravna vody:

a) Amur: Pracuje na systému elektrolýzy. Elektrody uvolňují do vody ionty stříbra, mědi, a zinku. Ekologicky nezávadný velmi účinný čisticí systém k likvidaci chloroplodných bakterií a řas. Snižuje spotřebu chemikálií o 75-95%. Montuje se před čerpadlo.

 

Solonizační zařízení: Využívá nízké koncentrace kuchyňské soli (3-4g/l) dodané do bazénové vody a pomocí elektrického procesu dochází k elektrolýze, která štěpí sůl (NaCl) na sodík (Na) a potřebný chlór (Cl). Ten pak dezinfikuje bazénovou vodu.
Ozonátor: Ozon je nejsilnější ekologicky čisté oxidační a dezinfekční činidlo. Je tvořen bez použití jakékoliv chemikálie. Voda pak nezapáchá, nemá příchuť a nedráždí oči. Snadná údržba a nízké provozní náklady.
Bazénová Chemie: Dodáváme kompletní sortiment bazénové chemie firmy CTX od testerů až o speciální přípravky. Základní sortiment (pH+, pH-, chlór, triplex, odmašťovač apod.) stále skladem.
Poloautomatický dávkovač chemie: K zapojení do potrubního rozvodu, kapacita až 4kg pomalurozpustných tablet chlóru či brómu snadná regulace pomocí ventilu.

Vodní vysavače, kartáče, síťky: I při pravidelném filtrování je třeba odstraňovat nečistoty z hladiny, stěn, a dna bazénu. Široký sortiment sítěk, kartáčů, ručních či plně automatických vysavačů, Vám pomůžeme v tomto úkolu.

 

Solární plachty a navíjecí zařízení: K zamezení úniku tepla z hladiny a zanášení nečistot v době kdy není bazén používán. K nim dodáváme navíjecí zařízení ať už přenosné nebo případně pevné ruční či elektrické.

Bazénová dlažba: Pokud se rozhodnete pro bazén s lemem z umělého pískovce a zkrášlit jeho okolí dodáváme dlažbu v odstínech bílá a pískovec. Pokládka a impregnace není zahrnuta v ceně bazénu. Další z možností je dlažba keramická v odstínech světle hnědé, a pískovce, která se však pro pokládku do oblouků musí řezat. Zato je tvrdší a nemusí se impregnovat.
Zimní plachty: Po konci sezóny je vhodné překrýt nezastřešený bazén pevnou zimní plachtou s okama síla 250g/m2
Plastová montážní šachta s víkem: V případě, že není možnost uložit filtraci, protiproud, ohřev vody aj., do blízkých sklepních nebo suterénních prostor, dodáváme plastové šachty v různých velikostech a tvarech.
Další příslušenství: Nabízíme nepřeberné množství doplňků od teploměrů, skluzavek, vodotrysků, sprch, odrazových prken až po zcela automatické regulace chodu bazénu.